Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Wycieczka rekreacyjno-historyczna

Opublikowano: wtorek, 08, grudzień 2015 11:24


Zbliżająca się zima wzbudziła w naszych uczniach chęć do zabaw na lodzie. Nasi nauczyciele, rozumiejąc pragnienia młodych ludzi i wiedząc, jak ważny jest zdrowy styl życia zabrali maturzystów z klas III b i III d na lodowisko „Icemania” w Lublinie. Wyjazd odbył się 4 grudnia 2015r.
   Ten aktywnie spędzony czas umożliwił nam chwilowe oderwanie się od przygotowań maturalnych i od zmartwień, które spowodowane są naszą zagadkową przyszłością.

   Łyżwy nałożyli nie tylko doświadczeni sportowcy, lecz także nowicjusze próbujący swoich sił w tej dziedzinie. W ich pierwszych krokach na lodzie pomagał pan Mirosław Patejuk, który uratował przed upadkiem nie jedną chwiejącą się na lodzie osobę. Wszyscy byli zachwyceni atmosferą, w jaką wprowadziła nas jazda na łyżwach. Uczniowie bardzo niechętnie schodzili z lodowiska, lecz to nie był koniec zaplanowanych w tym dniu miejsc do odwiedzenia.
    Późniejszym etapem naszej wycieczki był Majdanek - niemiecki obóz koncentracyjny w Lublinie. Uczniowie wraz z naszymi polonistkami panią Anną Kowalską oraz panią Marzeną Altmajer – Chwałą uczestniczyli w żywej lekcji historii. Słuchając o aktach okrucieństwa II wojny światowej, uczestnicy wycieczki wymownie milczeli, lecz wielu z nich nie powstrzymało się od zadawania pytań, by poszerzyć swoją wiedzę na ten temat. Pobyt w tym miejscu zmusił uczniów do refleksji nad tym, do czego zdolna jest ludzka jednostka. Swoją obecnością w Państwowym Muzeum na Majdanku młodzież z ILO
w Krasnymstawie oddała hołd ofiarom nazizmu.

                                                                                     Monika Bochyńska, klasa IIIb

 

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie