Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI w I LO

Opublikowano: środa, 25, listopad 2015 09:22


Od kilku już lat młodzież I LO uczestniczy w obchodach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który w tym roku przypada na 16 – 22 XI. Jego cel to stworzenie środowiska społecznego, które wspiera aktywnie przedsiębiorcze postawy oraz inicjatywy młodych ludzi. Nasza szkoła, organizując dla uczniów spotkania z przedstawicielami biznesu, włącza się w program Otwarta firma, proponowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.


   18 listopada uczniowie pierwszych klas uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Banku Zachodniego WBK dyrektorem 1 Oddziału w Krasnymstawie Jackiem Mazurem. Tematem zajęć były szeroko pojęte finanse. Pan Mazur przybliżył młodzieży sprawy bankowości, zapoznał z rodzajami banków i ich funkcjonowaniem w Polsce. Opowiedział również o produktach, jakie banki oferują swoim klientom. Dzięki tym zajęciom młodzież wzbogaciła swoją wiedzę o kolejne informacje z zakresu bankowości.

Edukacji konsumenckiej ciąg dalszy …

Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły, co roku spotykają się z Powiatowym Rzecznikiem KonsumentówKrystyną Starczewską.
W obecnym roku szkolnym wizyta Pani Rzecznik w szkole miała miejsce 28 października. Młodzież zapoznała się między innymi z formami zawierania umów przez konsumenta, obowiązkami i odpowiedzialnością sprzedawcy, z postępowaniem wobec świadczeń niezamówionych, sposobami składania reklamacji przez konsumenta. Uczniowie usłyszeli również o instytucjach chroniących prawa konsumentów oraz mogli otrzymać odpowiedzi na interesujące ich zagadnienia.

                                                                                                  Ewa Domańska

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie