Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

List do Absolwentów Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie

Opublikowano: wtorek, 17, listopad 2015 08:21


Szanowni Absolwenci!

   Szybkim krokiem zbliża się 100-lecie I liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły                   w Krasnymstawie.
  Liceum Ogólnokształcące jest najstarszą szkołą w powiecie krasnostawskim. Liceum to zapewniało i dalej zapewnia uczniom wszechstronny rozwój zarówno intelektualny, jak        i osobowy. Od początku istnienia szkołę opuściły tysiące absolwentów, w tym do 1939r. włącznie 516.


   Wśród absolwentów tej szkoły znajdziemy nazwiska ludzi, którzy pełnili ważne funkcje na szczeblu krajowym i poza granicami kraju oraz dużą rzeszę ludzi nauki rozsypanych po uczelniach całego kraju. Bardzo liczną grupę stanowią lekarze, prawnicy, inżynierowie, nauczyciele i samorządowcy. Wielu
z Was pracując na różnych stanowiskach dba o bezpieczeństwo nas wszystkich. Dzięki Wam nasz kraj rozwija się, dążąc do czołówki europejskiej a niekiedy światowej.
Wszystko, co osiągnęliście w życiu to zasługa waszej pracy, ale też i szkoły, która przygotowała was do podjęcia studiów na wybranych uczelniach.
   Przy szkole od 18 lat prężnie działa Stowarzyszenie Absolwentów i Wychowanków Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie. Głównym zadaniem Stowarzyszenia stało się popularyzowanie tradycji szkoły oraz nawiązywania i utrzymywania kontaktów z byłymi nauczycielami, absolwentami i środowiskiem lokalnym. Chcemy aktywnie włączyć się do obchodów stulecia szkoły.
Zapraszamy chętnych do włączenia się w wir przygotowań tego święta.
   Z okazji Stulecia pragnęlibyśmy ufundować szkole upominek, który służyłby całej społeczności szkolnej. Ale na to potrzebne są środki finansowe.
   Kochani Absolwenci, myślimy, że wspólnie będzie nas na to stać.
W związku z powyższym zwracamy się z apelem o datki na ten cel do końca 2016 roku.
Drodzy Państwo! Każda złotówka się liczy! Jeśli uważacie podobnie, prosimy o wpłaty na konto Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Absolwentów i Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Wł. Jagiełły w Krasnymstawie.
Nr konta: 90 8200 0008 2001 0014 9028 0001
z dopiskiem: „Stulecie szkoły”

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie