Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Uczennica I LO stypendystką Prezesa Rady Ministrów

Opublikowano: środa, 28, październik 2015 11:07


21 października 2015 roku w "Sali błękitnej" Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego spotkali się na uroczystej gali stypendyści Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2014/ 2015.

O godzinie 12.00 rozpoczęła się uroczystość dla uczniów z powiatów: bialskiego, Miasta Biała Podlaska, biłgorajskiego, chełmskiego, Miasta Chełm, hrubieszowskiego, krasnostawskiego, łukowskiego, parczewskiego, radzyńskiego, tomaszowskiego, włodawskiego, zamojskiego i Miasta Zamość.

   Gościem spotkania był Pan Tadeusz Sławecki, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, który pogratulował wyróżnionym, wskazał na prowadzone przez resort edukacji działania wspierające rozwój uczniów i wręczył dyplomy obecnym stypendystom. W imieniu uczniów za wyróżnienie podziękował Piotr Artur Machowiec, uczeń IV LO im. Jana Pawła II w Łukowie. Galę uświetnił występ chóru Zespołu Szkół w Garbowie pod dyrekcją Pana Mariusza Gajosza.

   Stypendium Premiera przyznawane jest najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych kończących się egzaminem dojrzałości; przyznaje się je jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym. Aby otrzymać stypendium kandydat musi spełnić przynajmniej jeden z niżej podanych warunków: 1/otrzymać promocję z wyróżnieniem, tj. uzyskać średnią ocen z zajęć obowiązkowych nie niższą niż 4,75 oraz bardzo dobrą ocenę z zachowania, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen, 2/ wykazywać szczególne uzdolnienia w co najmniej w jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy - wyniki co najmniej dobre.
Uczeń otrzymuje stypendium w kwocie 2.580 zł

   Z dumą oświadczamy, że w gronie stypendystów Prezesa Rady Ministrów znalazła się nasza uczennica – Iga Patejuk, spełniając wszystkie powyższe warunki!


    Gratulujemy!!!

 

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie