Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

„W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej“- lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów.

Opublikowano: piątek, 23, październik 2015 07:42


   Dnia 19 października w IV LO w Lublinie odbyła się XIII edycja Konkursu Recytatorsko – Krasomówczego „W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej“. Dzięki niezwykłej tematyce konkursu jego uczestnicy mogli się zapoznać z heroicznymi postawami przedstawiecielek pokolenia Kolumbów (więźniarek obozu w Ravensbruck), a także z wielką wrażliwością przedstawić wiersze Grażyny Chrostowskiej oraz fragmenty książki „I boję się snów“ Wandy Półtawskiej.

   W zmaganiach konkursowych udział wzięli równieżuczniowie I LO w Krasnymstawie : Michał Sadowski (Ia), Julia Gleń (IIb) oraz Kinga Galewska (IIb). Wszyscy uczestnicy konkursu zostali zaproszeni na uroczysty finał, który odbył się 22 października 2015 r. o godzinie 10.00 w Galerii Malarstwa Polskiego XVII – XIX wieku na Zamku Lubelskim w Lublinie. 

„Nie ulega wątpliwości, że poziom konkursu był bardzo wysoki i pomimo, że nie udało nam się zakwalifikować do następnego etapu, usłyszeliśmy od jury bardzo ciepłe słowa, podsumowujące nasze umiejętności, co tylko zachęciło nas do pracy i wzięcia udziału w kolejnych edycjach tego przedsięwzięcia“- Kinga Galewska, kl. IIb

 

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie