Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

IT SZKOŁA

Opublikowano: czwartek, 22, październik 2015 11:42


Od października br. uczniowie klas matematyczno-informatycznych naszego liceum biorą udział w ogólnopolskim programie IT Szkoła. Program ten realizowany jest pod auspicjami Kolegium Rektorskiego Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki, a w przygotowaniu materiałów do kursów i wykładów uczestniczą czołowi wykładowcy informatyki z najlepszych polskich i zagranicznych ośrodków akademickich. IT Szkoła to internetowy, otwarty program studiów e-learningowych w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT).

   Jest to największy polski program akademicki typu „outreach” nawiązujący do aktualnej podstawy programowej przedmiotu informatyka w liceum ogólnokształcącym.
Tematyka kursów, wykładów i konkursów oraz innych działań realizowanych w programie IT Szkoła jest opracowywana i aktualizowana w oparciu o prognozy, raporty i badania przygotowywane i prowadzone przez czołowe międzynarodowe i polskie ośrodki informacyjno-badawcze w zakresie tworzenia i zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych takie jak: Gartner, International Data Corporation, Polskie Towarzystwo Naukowe Edukacji Internetowej, New Media Consortium. Program studiów IT Szkoła obejmuje między innymi takie zagadnienia jak: algorytmika i programowanie, bazy danych, multimedia, grafika i technologie internetowe, sieci komputerowe oraz tendencje rozwoju informatyki. W programie są uwzględniane najważniejsze aktualne oraz przyszłe trendy rozwojowe w informatyce - bezpieczeństwo systemów informatycznych, przetwarzanie i analiza danych masowych, przetwarzanie w chmurze czy technologie mobilne.
   W ramach realizacji programu nasi uczniowie otrzymują możliwość udziału w:
1.Certyfikowanych kursach e-learningowych,
2.Wykładach stacjonarnych (WSZECHNICA INFORMATYCZNA) oraz w formacie DVD (WSZECHNICA INFORMATYCZNA online),
3.Konkursach tematycznych i akademickich kołach naukowych,
   Ponadto zainteresowani uczniowie będą mogli uzyskać dostęp do zasobów DreamSpark (MSDNAA) firmy Microsoft, który umożliwi im bezpłatne legalne korzystanie z oprogramowania, narzędzi programistycznych oraz innych usług oferowanych przez firmę Microsoft.

   Inicjatorem przystąpienia naszego liceum do programu IT Szkoła oraz koordynatorem działań związanych z jego realizacją jest nauczyciel informatyki Marcin Wilkołazki.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie