Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Szybowcowe loty medyczek!

Opublikowano: poniedziałek, 12, październik 2015 10:01


2 października 2015 roku nauczyciel wychowania fizycznego naszego liceum i jednocześnie pilot i instruktor szybowcowy pan Mirosław Patejuk zorganizował wyjazd na lotnisko w Mokrem koło Zamościa dla uczennic klasy III c. Dziewczyny miały niepowtarzalną okazję nie tylko wsiąść do szybowca, ale również wznieść się w powietrze i obserwować Zamość z lotu ptaka.


   Loty odbywały się za nowoczesną wyciągarką, wynoszącą szybowiec na wysokość 600 metrów. Były to tzw. loty ślizgowe, które wykonuje się w pierwszych lotach szkoleniowych. 
   Uczennice podkreśliły, że była to najwspanialsza wycieczka, która pozwoliła im oderwać się od codziennych obowiązków szkolnych i "pobujać" w chmurach. U niektórych pojawiły się marzenia o szkoleniu szybowcowym. Byłoby to niezwykłe połączenie "medycznego" wykształcenia z lotniczą pasją, co świetnie sprawdziło się w przypadku Sebastiana Kawy - wielokrotnego szybowcowego mistrza świata. 

Życzymy szybkiego powrotu na lotnisko!

                                                                                Mirosław Patejuk

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie