Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Lubelski Festiwal Nauki 2015

Opublikowano: poniedziałek, 28, wrzesień 2015 13:21


Dnia 23 września 2015 roku uczniowie kl. IIb pod opieką pani Magdaleny Sadowskiej uczestniczyli w Lubelskim Festiwalu Nauki. Oto relacja uczestników tego interesującego przedsięwzięcia edukacyjnego.

   „W tym dniu odwiedziliśmy dwie uczelnie.
Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II wysłuchaliśmy prezentacji w języku angielskim „Nie tylko Yellowstone...” , przedstawionej przez panią mgr Martę Cechowicz.

Podczas tej prelekcji poznaliśmy kilka mniej znanych i rzadziej odwiedzanych parków narodowych w Stanach Zjednoczonych, które zadziwiają swoim pięknem i różnorodnością. Zobaczyliśmy m. in. słynący z przedziwnych iglic Bryce Canyon, największe piaskowcowe w Arches National Park , jezioro wulkaniczne Crater Lake w Oregonie, czy Joshua Tree National Park. Przyjrzeliśmy się też pracy strażników parków, których Amerykanie darzą wielkim szacunkiem i podziwem.

   Następnym punktem naszej wycieczki była Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie, gdzie uczestniczyliśmy w kilku warsztatach.
Pierwszym z nich był warsztat o tytule : „Oczy jako zwierciadło duszy, czyli o praktycznym zastosowaniu eyetrackingu”.
Celem projektu było zaprezentowanie zasad działania technologii eyetrackingowej (okulografii), która polega na pomiarze, rejestracji oraz analizie położenia i ruchów gałki ocznej. Pozwala to na precyzyjne określenie tego, gdzie, w jakiej kolejności oraz na jak długo kierowany jest wzrok osoby na materiałach wizualnych.
Autorami tych warsztatów byli pan dr Marcin Stencel oraz pani Wioletta Ożga i pani Aleksandra Kiljanek.

   Uczestniczyliśmy też w ciekawych warsztatach - „The World of Animal Idioms”.
Projekt miał na celu uwrażliwienie uczniów na idiomy pojawiające się w produktach popkultury. Wyszukiwaliśmy idiomy w znanych angielskich piosenkach, a potem staraliśmy się zobrazować ich znaczenie dosłowne i przenośne w wybranej technice. Porównywaliśmy idiomy angielskie z tymi, które występują w języku ojczystym. Szczególna uwaga została tu poświęcona idiomom z nazwami zwierząt. Odkryliśmy również kilka ciekawych idiomów w języku niemieckim. Autorem tego projektu była pani mgr Małgorzata Wojciechowska.
   Ostatnim punktem naszego pobytu na Festiwalu była prezentacja przygotowana przez panią dr Małgorzatę Artymiak pt. „Dyskretny urok…psychopaty, czyli dlaczego dajemy się zwieść pozorom”. Warsztat przybliżył nam typ osobowości psychopaty, obalając mity i wykorzystując aktualny stan wiedzy psychologicznej na temat zjawiska oraz podpowiedział, jak ustrzec się przed osobami o tym typie osobowości.
   Prezentacje i warsztaty, w których braliśmy udział były bardzo interesujące i pouczające. Mamy nadzieję, że wykorzystamy zdobytą na nich wiedzę w szkole i w życiu, a na kolejny Lubelski Festiwal Nauki wybieramy się już za rok!”
                                                                               Uczniowie klasy IIb

 

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie