Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

„Ach jak przyjemnie kołysać się wśród fal…” – czyli „Jagiellońskie” spływy kajakowe po Roztoczu.

Opublikowano: środa, 23, wrzesień 2015 09:01


Zgodnie z tradycją uczniowie naszej szkoły rozpoczynają rok szkolny, respektując zasadę „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Aby utrzymać dobrą kondycję i zatrzymać wakacyjny nastrój, we wrześniu wyjeżdżają na kajaki. 17 i 18 września 2015 roku na spływ kajakowy do Zwierzyńca wybrało się aż 130 uczniów (klasy: I a, b ,c, II a, b, c) pod opieką: p. A. Kosmowskiej, p. T. Koterwas, p. K. Nowackiej, p. A. Chmielewskiej, p. S. Nowosad, p. M. Grzywny, p.E. Tomaszewskiej, ks. A. Musiela, p. M. Patejuka i p. J. Wojciechowskiego.

   Przed rozpoczęciem spływu uczniowie zostali fachowo przeszkoleni, jak należy wiosłować, jak można wycofać się z niewłaściwego miejsca. Wszystko pozornie było jasne i proste, ale w praktyce okazało się nieco trudniejsze, niektórym myliła się strona prawa z lewą, przód z tyłem. Kondycję wioślarzy dodatkowo osłabiał dosyć silny wiatr i upalna pogoda. Niektórzy tak solidnie przykładali się do wiosłowania, że pod koniec spływu na ich rękach pojawiły się odgniecenia! Trasa liczyła około 12 kilometrów i składała się z dwóch etapów: z Obroczy do Rudki a następnie do Bagna.
   Z kajaków uczestnicy wodnej wyprawy mogli podziwiać przepiękne widoki i przyrodę Roztocza. Uwagę wszystkich przykuwała niezwykle czysta woda rzeki Wieprz. Po ponad 3-godzinnym zmaganiu się z wodą uczestnicy wyraźnie zgłodnieli. Uczniowie klas pierwszych podczas przerwy na posiłek mieli okazję lepiej się poznać. Wszyscy wracali z wyprawy zadowoleni, planując już kolejne wyjazdy. Śmiałkowie liczą na dłuższą trasę!
                                                                                      Zadowoleni kajakarze

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie