Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Żyj finansowo

Opublikowano: poniedziałek, 22, czerwiec 2015 07:40


   Od wielu już lat nasze liceum współpracuje z wieloma instytucjami i organizacjami, aby korzystając z ich wsparcia, lepiej przygotować młodych ludzi do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwić młodzieży zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych.
   Wieloletnia współpraca ze Stowarzyszeniem Krzewienia Edukacji Finansowej pozwoliła nam na realizację ogólnopolskiego projektu „Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym”. Tematyka projektu obejmuje najważniejsze problemy związane z planowaniem finansowym i budżetem, karierą, oszczędzaniem i inwestowaniem oraz kredytami i ubezpieczeniem. Młodzież biorąca udział w projekcie otrzymuje zawsze komplet materiałów szkoleniowych na dany rok.

W tym roku szkolnym uczniowie realizujący VII edycję projektu otrzymali publikację „Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym” oraz kalkulatory.
   Oprócz rozpowszechniania wśród młodzieży wiedzy dotyczącej finansów osobistych, szkoła podejmuje również działania w zakresie podnoszenia szeroko pojętej świadomości ekonomicznej wśród uczniów. Dzięki współpracy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości możemy włączyć się w realizację ogólnopolskich programów edukacyjnych.
  „ Otwarta firma”, która jest największym projektem w Polsce w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, pozwala na spotkania w szkole z przedstawicielami lokalnego biznesu.
Dzień Przedsiębiorczości”, program objęty honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, daje możliwość kształtowania u młodzieży postaw przedsiębiorczych oraz pomaga młodym ludziom w podejmowaniu trafnych decyzji dotyczących dalszej drogi edukacyjnej, a także buduje dobre relacje z lokalną społecznością.
   Kolejny program dostępny w szkole to „ Moje finanse” – projekt realizowany z NBP i Fundacją Kronenberga przy Citi Handlowy w ramach programu edukacji finansowej. Ta nowatorska propozycja wykorzystuje zainteresowania uczniów nowoczesnymi technologiami, oferując im aktualną i nowoczesną wiedzę dotyczącą zasad funkcjonowania sektora finansowego, wspieraną przez atrakcyjne narzędzia edukacyjne. Program obejmuje 6 modułów tematycznych związanych z finansami, zamieszczonych na platformie internetowej. Dla młodzieży dostępne są pakiety materiałów dydaktycznych takich jak: multimedialne ćwiczenia, testy weryfikujące wiedzę, prezentacje, filmy, wykłady interaktywne czy WebQuesty. W ramach programu uczniowie mogą również brać udział w ogólnopolskich konkursach internetowych.
   Poza edukacją finansową szkoła oferuje uczniom możliwość uczestniczenia w programie „Zarządzanie Firmą”. W tym roku szkolnym w Ogólnopolskim Konkursie Zarządzania Firmą JA TITAN 2015 nasze liceum reprezentowało 5 drużyn.
   Rok szkolny 2015/2016 przyniesie młodzieży kolejną możliwość podnoszenia świadomości ekonomicznej poprzez udział w programie „Ekonomia w praktyce”. Do udziału w nim zapraszamy wszystkich zainteresowanych kształtowaniem kompetencji kluczowych, zwłaszcza takich jak inicjatywność i przedsiębiorczość.
                                                                                                    Ewa Domańska

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie