Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Rozegraj okolicę!

Opublikowano: środa, 27, maj 2015 12:07


26 maja 2015 roku na ulicach Krasnegostawu uczniowie klasy I B pod opieką pani Anny Król przeprowadzili grę miejską.
Nasza szkoła została wybrana do realizacji PROGRAMU MŁODY OBYWATEL ZMIENNICY - SEMESTR LETNI 2014/2015 we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Młody Obywatel to program, którego celem jest promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz pokazanie sposobów, dzięki którym uczestnicy mogą aktywnie działać w swoim najbliższym otoczeniu.

W tym roku zajmujemy się przestrzenią publiczną, czyli tym, jak wygląda nasza najbliższa okolica, badamy, czy jest przyjazna dla mieszkańców, czy umożliwia bezpieczne i ciekawe spędzanie wolnego czasu oraz podpowiadamy, jak ją uatrakcyjnić!

W ramach programu nasi uczniowie wybrali temat:

„Rozegraj okolicę" (poznanie zasobów regionu i integracja społeczności lokalnej) - zadaniem grupy projektowej było przygotowanie i przeprowadzenie gry miejskiej dla wybranych grup z lokalnej społeczności, opartej na lokalnych zasobach, takich jak zabytki, miejsca ważne dla społeczności, podania, legendy, okazy przyrody itp. My wybraliśmy tematykę związaną z polskimi drogami do demokracji- zadaniem uczestników było odnalezienie szczególnych miejsc na terenie Krasnegostawu z okresu PRL-u. Uczniowie w poszczególnych punktach miasta musieli odebrać wskazówki i wykonać przydzielone zadania.

W grze wzięło udział 7 drużyn 4- osobowych: z Gimnazjum w Siennicy Różanej, Gimnazjum nr 5 w Krasnymstawie i I LO im. Wł. Jagiełły.
Uczniowie zebrali się w parku miejskim o godzinie 9.00, gdzie wylosowali kolejność zadań i przewodnika. Następnie wykonywali zadania przy następujących obiektach:
- Starostwo Powiatowe
- II LO
-ZSP Nr 2
- ZNP
- Kościół pod wezwaniem św. Trójcy
- LOK
Na stadionie miejskim nastąpiło podsumowanie zadań, uczestnicy przygotowali plakaty z hasłami z okresu PRL-u i uformowali pochód pierwszomajowy.

Pierwsze i drugie miejsce zajęły drużyny z I LO. I miejsce drużyna z klasy II A w składzie: Szymon Nadolski, Kamil Wędzina, Sebastian Brześciński i Dawid Franaszczak, a II miejsce uczniowie z klasy I B: Justyna Ciechańska, Sylwia Karauda, Joanna Wargol. III miejsce zajęli uczniowie z Siennicy Różanej: Anna Bas, Joanna Kamińska, Michał Kaluźniaki Mateusz Gryciak.  
Nagrody wręczyła Pani Dyrektor Edyta Fidecka.

    Jesteśmy przekonani, że była to świetna lekcja historii, która pozwoliła lepiej poznać tamte czasy. Nad całością realizacji programu czuwał Paweł Goncikowski, uczeń klasy IB. 

Dziękujemy serdecznie wszystkim instytucjom, które pozwoliły nam na przeprowadzenie gry miejskiej. 

                                                                                                                                Organizatorzy

 

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie