Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Maj - rocznica wielkich myśli i czynów.

Opublikowano: wtorek, 05, maj 2015 13:39


W dniu 30.04.2015r. w naszej szkole odbyła się akademia mająca za zadanie przypomnieć uczniom o zbliżających się majowych świętach narodowych. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy IA pod opieką: pani Anny Kosmowskiej i pana Jacka Wojciechowskiego. Prowadzący: Eliza Sawczuk i Szymon Antoniak wprowadzili gości w charakter uroczystości. Inscenizacja składała się z czterech odrębnych odsłon.

 

    Pierwsza część upamiętniała Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany 1 maja. Mogliśmy usłyszeć ciekawe informacje historyczne dotyczące tego dnia i wsłuchać się w piękny wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego recytowany przez Jakuba Sokoła na tle nokturnu H-dur Fryderyka Chopina.
   Następnie przeszliśmy do dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który przypada na dzień 2 maja. W tym fragmencie oprócz komentarza prowadzących na tle charakterystycznego poloneza A-dur z op.40 nr 1 Chopina i recytacji wiersza, publiczność wysłuchała instrumentalnej wersji Mazurka Dąbrowskiego. Był to bardzo podniosły moment, podczas którego wszyscy powstali, a na sali rozbrzmiały dźwięki hymnu państwowego w wykonaniu Agaty Parady na flecie poprzecznym.
   Kolejna część uroczystości rozpoczęła się od poloneza wykonanego przez naszych uczniów. Gabriela Lewandowska, Adrianna Chodorowska, Iga Patejuk, Agata Żelazko, Przemek Bojarczuk, Jakub Grzesiak, Bartłomiej Borzęcki, Hubert Kazimierczuk i Mateusz Legieć w pięknych szlacheckich strojach oraz Bartłomiej Berbeć jako król mieli za zadanie przypomnieć kolegom o Narodowym Święcie Konstytucji.
   Ostatnim elementem akademii była przypadająca 8 maja rocznica zakończenia II wojny światowej. W tej części wysłuchaliśmy recytacji wierszy w interpretacji Dominika Kondraciuka, Jakuba Sokoła oraz Marcina Demczuka oraz utworu Biały krzyż Czerwonych Gitar wykonanego przez Elizę Sawczuk.
Na zakończenie uroczystości Ewa Bojarczuk zaśpiewała Nadzieję Jana Pietrzaka, a wszyscy wykonawcy wyszli na scenę ukłonić się widowni.
Dekorację pod czujnym okiem pani Agnieszki Chwaszcz przygotowały Klaudia Jurkiewicz i Gabriela Lewandowska.
Obsługą sprzętu zajmowali się Adam Szymoniak - IA i Alan Kwiecień - IIC.
Mamy nadzieję jako organizatorzy uroczystości, że akademia podobała się publiczności…


                                                                                           Agata Parada, klasa IA

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie