Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Dzień Kultury Krajów Anglojęzycznych

Opublikowano: wtorek, 05, maj 2015 13:13


29 kwietnia 2015r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie odbył się Dzień Kultury Krajów Anglojęzycznych, podczas którego zostały przeprowadzone konkursy dla klas pierwszych. Uroczystość przygotowała klasa IId pod opieką Pani Magdaleny Sadowskiej i Pani Małgorzaty Dudy. 

 

     Jako pierwszy odbył się konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych, w którym zwyciężyli przedstawiciele klasy Ic – Piotr Pawelski i Karol Ścibak. W konkursie na najciekawszą scenkę charakterystyczną dla kraju anglojęzycznego niezwyciężeni okazali się uczniowie z klasy I b – Julia Gleń, Paweł Goncikowski, Przemysław Sobieszczański i Wiktor Kościuk, zaś najlepsza potrawa wykonana została przez uczniów klasy Ic – Katarzynę Mróz i Adama Franczaka. Konkurencję dotyczącą charakterystycznego stroju wygrali uczniowie z klasy I c–Karol Ścibak i Adam Franczak, którzy zaprezentowali ubranie typowe dla Szkocji. W konkursie karaoke zwyciężyli uczniowie z klasy z I b – Wojciech Rogowski, Martyna Marczewska i Kinga Galewska. Konkurs plastyczny wygrał przedstawiciel klasy Ib - Mateusz Chlebuś, który przygotował plakat przedstawiający Anglię. Podczas imprezy odbył się również quiz dla publiczności, w którym wyróżniono uczniów z klasy Ic - Natalię Lisiecką i Arkadiusza Fideckiego.
    Wszystkie konkurencje oceniało jury w składzie: Dyrektor Szkoły Pani Edyta Fidecka, Wicedyrektor Pani Anna Król, Pani Małgorzata Duda oraz uczennica klasy II d – Magdalena Pawłasek. Uroczystość przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze, uczniowie mieli okazję do dobrej zabawy, a zarazem do poszerzenia swojej wiedzy z zakresu kultury krajów anglojęzycznych.

Fundatorami nagród rzeczowych były wydawnictwa: Macmillan, Pearson i Nowa Era. Darczyńcom serdecznie dziękujemy!

                                                                                                            Organizatorzy

 

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie