Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

„Poznajemy Szwajcarię poprzez stacje dydaktyczne”.

Opublikowano: środa, 01, kwiecień 2015 13:43


29 marca odbyła się X edycja konkursu wiedzy o krajach frankofońskich organizowanego przez II LO im. Marii Konopnickiej w Zamościu i Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego PROF-EUROPE oddział Zamość. W tym roku w kategorii szkół ponadgimnazjalnych rywalizowało 20 uczniów, a wśród nich znaleźli się licealiści zamojscy i tradycją lat ubiegłych nie zabrakło uczniów Jagiełły. W konkursie udział wzięły: Natalia Wójcik z klasy IIA i Amanda Dzik z klasy IIC.

W tegorocznej edycji uczestnicy musieli wykazać się nie tylko znajomością języka francuskiego, ale także dużą wiedzą o Szwajcarii. Ich zadania polegały na rozpoznawaniu regionów, miast, zabytków, potraw i sławnych postaci pochodzących z tego kraju.
Nasi uczniowie biorą udział we wspomnianym konkursie od trzech lat. W poprzednich dwóch edycjach zajmowali miejsca na podium; w tym roku reprezentantka Jagiellończyków Amanda Dzik zajęła bardzo dobre V miejsce.
Gratulujemy !

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie