Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Rozwijamy nasze zainteresowania

Opublikowano: wtorek, 31, marzec 2015 13:48


25 marca 2015r. klasa Ic wraz z wychowawczynią –panią Agnieszką Chwaszcz zaprosiła w ramach godziny wychowawczej studenta ratownictwa medycznego – pana Grzegorza Witkowskiego. Muszę przyznać, że było to dla wszystkich bardzo inspirujące spotkanie. Utrwaliliśmy sobie bowiem naszą wiedzę o podstawach udzielania pierwszej pomocy.

Temat ten był zaprezentowany w bardzo ciekawy i niesztampowy sposób. Pan Grzegorz opowiadał z zapałem o swoich obserwacjach i doświadczeniach, umiał wzbudzić zainteresowanie w słuchaczach. Poznaliśmy go jako osobę otwartą i towarzyską. 

    Niewątpliwie był to szybki, ale bardzo merytoryczny kurs obejmujący główne zagadnienia
z zakresu ratownictwa medycznego.
    Głównym punktem zajęć były czynności ratunkowe, w tym RKO. Ochotnicy mogli sprawdzić własne umiejętności w tym zakresie, oczywiście wszystko działo się pod nadzorem naszego instruktora. Bardzo ciekawa była prezentacja obsługi defibrylatora. Większość z nas nie miała do tej pory styczności z tym urządzeniem, którego użycie jest proste a skuteczne.
    Podczas spotkania mogliśmy uświadomić sobie, jak niewiele trzeba, by uratować komuś życie, zależne często od szybkości naszej reakcji. Nauczyliśmy się , że w razie wypadku nie wolno pozostawać biernym! Lekcja wychowawcza z panem Grzegorzem przyniosła zamierzony skutek, uświadomiła nam, jak dużą rolę odgrywa w ludzkim życiu wiedza o poprawnym udzielaniu pierwszej pomocy.
Nasz gość nie tylko objawił nam różnorodność czynności ratunkowych , ale też zdradził swoje pasje, zainteresowania oraz wspomniał o kilku zasadach, jakimi kieruje się w życiu. Zaprosił nas również na Dni Otwarte Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Zdecydowanie nie był to zmarnowany czas! Miejmy nadzieję, że w przyszłości odwiedzi nas jeszcze jakaś ciekawa osoba.

                                                                                              Maryla Rewerska, kl. IC

 

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie