Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Goście z Warszawy

Opublikowano: czwartek, 12, marzec 2015 10:38


10 marca 2015r. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. I LO nawiązało współpracę z Wydziałem Humanistycznym UKSW, szczególną uwagę zwracając na kontakt z Instytutem Filologii Polskiej.


Uczniowie klas trzecich ( oraz przedstawiciele młodszych roczników ) wysłuchali dwóch wykładów prowadzonych przez pracowników naukowych UKSW : mgr Agnieszkę Świątek oraz dra Pawła Stangreta. Zakres zajęć obejmował wybrane zagadnienia obowiązujące na egzaminie maturalnym z języka polskiego. Pani Agnieszka Świątek zrealizowała temat Tendencje językowe we współczesnej polszczyźnie, Pan Paweł Stangret zajął się problematyką związaną z koncepcją współczesnego teatru.
Z uczniami spotkali się także Pan Marcin Miłko, przedstawiciel Samorządu Studenckiego UKSW oraz Pani Kama Pawlicka, która była koordynatorem zajęć z ramienia uniwersytetu.
Nasz pierwszy kontakt był bardzo udany, mamy nadzieję na kolejne uniwersytecko – licealne zajęcia, których efektem będą jeszcze lepsze wyniki uzyskiwane przez naszych uczniów na maturze.
Pomysłodawczynią współpracy I LO im. Władysława Jagiełły z Instytutem Filologii Polskiej UKSW jest
p. Dorota Matysiak, nauczycielka języka polskiego.

 

 

 

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie