Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Konferencja Informatyczna - Check IT.

Opublikowano: poniedziałek, 09, marzec 2015 19:41


We wtorek 3 marca 2015r. uczniowie naszego liceum wraz z opiekunem p. Marcinem Wilkołazkim wzięli udział w Konferencji Informatycznej pod nazwą Check IT. Było to wydarzenie skierowane przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zarówno fanów nowych technologii, jak i osób, którym świat informatyki nie jest jeszcze do końca znany. Organizatorem konferencji był Urząd Miasta Lublin  ściśle współpracujący z kołami naukowymi działającymi na lubelskich uczelniach wyższych oraz organizacjami informatycznymi.

    Podczas tej wtorkowej wizyty w Lubelskim Parku Naukowo-Technicznym nasi licealiści mogli  dowiedzieć się, dlaczego warto zainteresować się nowymi technologiami i z nimi związać swoje plany na przyszłość. Na konferencji organizatorzy starali się pokazać możliwości, jakie stwarza branża IT dla absolwentów lubelskich wyższych uczelni. Odkryli przed uczestnikami emocjonujące oblicze informatyki i udowodnili, że kodowanie może być nie tylko świetną zabawą, ale też i sposobem na zawodową przyszłość. Na Lubelszczyźnie, w dziedzinie IT, jest miejsce dla bardzo dużej grupy osób o różnych zainteresowaniach. Branża IT adresowana jest  nie tylko do osób tworzących programy, ale także do analityków, projektantów, grafików, administratorów, marketingowców oraz przedsiębiorców.
Prelekcje prowadzili głównie członkowie kół naukowych lubelskich uczelni, co w pewnym sensie skróciło dystans: prowadzący –uczestnicy oraz pokazało, że kariera w tej branży to nie jest coś abstrakcyjnego, wystarczy tylko trochę zaangażowania!
    Uczniowie naszego Liceum  wysłuchali interesujących wykładów, ale także wzięli udział w różnych warsztatach, na których mogli zobaczyć m.in. proces budowania robota czy poznać tajniki drukowania 3D. Jedną z osób prowadzących zajęcia warsztatowe był  absolwent naszego liceum Konrad Łyda, obecnie Microsoft Student Partner i lider Grupy NET Politechniki Lubelskiej, a także specjalista ds. IT w Stock Spirits Group.
                                                         
                                                                                                             Opiekun grupy
                                                                                                            Marcin Wilkołazki

 

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie