Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

„My jednak czytamy”

Opublikowano: sobota, 07, marzec 2015 19:19


    Tytuł niniejszego artykułu wiele mówi o uczniach z Liceum Jagiełły. Nasza młodzież chętnie sięga po książki, rozbudzając przy tym swoją wyobraźnię i ciekawość świata.
20  lutego 2015 r.  w  II Liceum w Krasnymstawie odbył się finał konkursu czytelniczego pod wspomnianą nazwą:  „My jednak czytamy”. Karolina Kamińska z kl.II b i Michał Kozłowski z kl. Ib byli uczestnikami owego konkursu, który w swoim zamierzeniu ma mobilizować uczniów  do czytania i zdobywania wiedzy.


    Głównym zadaniem konkursowym była ustna prezentacja wybranej książki, a tym samym zachęcenie publiczności do jej przeczytania. Nasi uczniowie wykazali się dużą siłą perswazji, ponieważ jury doceniło ich prezentacje, przyznając Karolinie Kamińskiej II miejsce, a Michałowi Kozłowskiemu- wyróżnienie. Karolina w bardzo sugestywny  sposób przedstawiła problematykę książki Nicholasa Sparksa pod tytułem: „Ostatnia piosenka”, zaś Michał zajmująco opowiadał o „Ślepowidzeniu” Petera Wattsa  (powieści z gatunku science – fiction). Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod opieką pani Anny Kowalskiej.
    Niewątpliwie jest to bardzo budujące, że młodzi ludzie garną się do czytania i chcą „zarażać” tym innych!  Gratulujemy i życzymy, by zamiłowanie do literatury  towarzyszyło im przez całe życie!

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie