Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

DZIEŃ PATRONA 2015

Opublikowano: piątek, 06, marzec 2015 14:40


Rzekłbyś, że to nie król, ale człowiek zwyczajny, który dla równego sobie żadnej nie szczędzi pomocy i usługi.” – taki obraz króla Jan Długosz pozostawił po Władysławie Jagielle. W dniu 4.03.2015 roku w naszej szkole obchodzony był Dzień Patrona, przybliżający sylwetkę zasłużonego dla Polski króla.
Z życia i działalności naszego patrona czerpiemy cenne wzorce, na jego przykładzie wychowywane są następne pokolenia uczniów liceum im. Jagiełły. Jesteśmy dumni, że naszej szkole patronuje tak wzniosła postać, będąca inspiracją do osiągania wielkich celów.


    Część oficjalną rozpoczęła Pani Dyrektor Edyta Fidecka, która powitała przybyłych na uroczystość gości, Panią Helenę Karchuć – Prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Wł. Jagiełły w Krasnymstawie,  reprezentującą Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie Panią Ewelinę Zając oraz zgromadzonych na sali nauczycieli i uczniów.
     W swoim przemówieniu, Pani Dyrektor przybliżyła zgromadzonym postać Władysława Jagiełły podkreślając jego zasługi jako władcy. Przypomniała także historię szkoły, powiedziała między innymi:
"Od 1932 r. Państwowe Gimnazjum Męskie w Krasnymstawie stało się Państwowym Gimnazjum i Liceum im. Władysława Jagiełły.
To wielka odpowiedzialność wobec tak wspaniałego patrona szkoły być jej uczniem i absolwentem.
Dziś wybrzmią słowa hymnu naszej szkoły … „pokłoń swe czoło wobec historii Jagiełły imię sztandar nasz ma choć podążamy w przeszłości glorii już dziś powstaje historia ta” … To wy drodzy uczniowie swoją postawą, swoim zaangażowaniem w zdobywanie wiedzy, chęcią rozwijania talentów i pasji, stajecie się współodpowiedzialni za własną przyszłość i własną historię. Jesteście świadomi, że dobra edukacja da Wam możność realizacji marzeń, dokonywania wielkich i odważnych czynów na miarę współczesnych Jagiellończyków.
Cieszę się, że możemy gościć na święcie naszej szkoły gimnazjalistów, którzy chcą się doskonalić w wiedzy, którzy nie boją się współzawodnictwa w konkursach przedmiotowych. Chcemy uhonorować Was, najlepszych z najlepszych w powiecie krasnostawskim, a także docenić Waszych nauczycieli za ich osobiste starania o Waszą edukację.
   W tym ważnym dla szkoły dniu wręczane są nagrody dla finalistów powiatowych konkursów adresowanych do uczniów szkół gimnazjalnych. Za stronę merytoryczną zadań konkursowych odpowiadają nauczyciele naszego liceum. Finalistami konkursów zostali:
Konkurs Wiedzy o UE
I miejsce- Klaudia Mazurek ZS Nr 4 w Krasnymstawie- opiekun Agnieszka Rybczyńska- Manachiewicz
II miejsce- Julia Wrona- Gimnazjum w Zakręciu- opiekun Anna Kucharczyk
III miejsce- Małgorzata Marczewska- ZS w Siennicy Różanej – opiekun Irena Chwała
Konkurs biologiczny
I miejsce- Aleksandra Zielińska- ZS Nr 4 w Krasnymstawie- opiekun Barbara Huszcza
II miejsce- Agata Antoniak- ZS w Siennicy Różanej- opiekun Justyna Wolska
III miejsce- Anna Bas- ZS w Siennicy Różanej- opiekun Justyna Wolska
Konkurs matematyczny
I miejsce- Piotr Płatek- Gimnazjum w Izbicy- opiekun Marianna Roman
II miejsce Aleksandra Zielińska -ZS Nr 4 w Krasnymstawie- opiekun Teresa Laskowska
II miejsce- Agata Antoniak -ZS w Siennicy Różanej- opiekun Regina Banach
III miejsce- Bartosz Rogowski- ZS Nr 1 w Krasnymstawie- opiekun Agnieszka Majewska
Konkurs z języka angielskiego
I miejsce- Michał Moń- ZS Nr 4 w Krasnymstawie- opiekun Dorota Szewczak
II miejsce- Michał Sadowski- ZS Nr 4 w Krasnymstawie- opiekun Joanna Szewczuk
III miejsce- Kacper Żmijak- Gimnazjum w Orłowie Drewnianym- opiekun Justyna Antończak
   Nie zapominamy również o uczniach obecnie uczęszczających do „Jagiełły”, którzy aktywnie uczestniczyli w szkolnych konkursach literacko-historycznych i plastycznych:

Szkolny konkurs historyczny Władysław Jagiełło- król Polski
I miejsce- Eliza Banak z kl. III B
II miejsce- Dominika Mazurek z klasy III b
III miejsce- Natalia Wójcik z klasy II a
Szkolny Konkurs Mitologiczny:
I miejsce- Michał Kozłowski z kl. I B
II miejsce Mateusz Chlebuś z kl. I B
III miejsce Piotr Pawelski z kl. I C
Szkolny konkurs plastyczny na projekt graficzny plakat: 
I miejsce – Weronika Sawicka z kl. II A
II miejsce – Krystian Przysiężniak z kl. III D
Wyróżnienie - Mateusz Chlebuś z kl. I B
Wyróżnienie – Aleksandra Szyszka z kl. II A
    Szczególne wyróżnienie spotkało nasz zespół muzyczny w składzie: Martyna Marczewska i Nadia Sikorska z kl. I b, Alan Kwiecień z kl. II c i Michał Madeja z kl. IIIa, który z rąk redaktora „Super tygodnia chełmskiego” Grzegorza Drozdalskiego, odebrał nagrody w postaci dyplomów i książek. Są to zdobywcy nagrody dziennikarzy w konkursie „Mam Talent u Czarniecczyków” 2015 .

W części oficjalnej głos zabrała również Pani Ewelina Zając, która w swoim wystąpieniu powiedziała:
       „Szanowni Państwo, Nauczyciele, Uczniowie!
Dzień Patrona to dla społeczności szkolnej ważne wydarzenie.
Przy tak doniosłej okazji – Dniu Patrona, pragnę podkreślić, że I Liceum Ogólnokształcące jest placówką niezwykłą, charakteryzującą się wysokim poziomem kształcenia, profesjonalizmem nauczycieli, skupiającą uczniów o dużych ambicjach.
     Drodzy Uczniowie, jesteście wymagającymi odbiorcami. W tym miejscu zacytuję słowa Jana Pawła II: „Młody człowiek jest wrażliwy na prawdę, sprawiedliwość, piękno i na inne wartości duchowe. Młody człowiek pragnie odnaleźć siebie samego, dlatego szuka, czasem burzliwie, prawdziwych wartości i ceni tych ludzi, którzy ich nauczają i według nich żyją. Któż z nas nie miał w życiu i nie wspomina z wdzięcznością takiego człowieka: kapłana, nauczyciela, profesora lub przyjaciela, który umiał odsłonić nowy świat wartości i wzbudzić dla niego trwały entuzjazm, czy nawet nadać nowy kierunek życiu?”. Jestem przekonana, że uczniowie liceum znajdują swych mentorów w gronie nauczycieli szkoły.
    Szanowni nauczyciele, wasza praca edukacyjna jest bardzo cenna, sukcesy uczniów są wymiernym świadectwem pracy i zaangażowania, które wkładacie Państwo w kształtowanie umysłów wychowanków.
    Kończąc pragnę pogratulować wszystkim, którzy przyczyniają się do kształtowania pozytywnego wizerunku I Liceum Ogólnokształcącego. Praca pokoleń nauczycieli, dobra atmosfera szkoły, panująca wzajemna życzliwość sprawiają, że absolwenci są przygotowani do studiów wyższych i do życia.
   Na zakończenie dziękuję wszystkim, których wysiłek i zaangażowanie pozwoliło nam uczestniczyć w tej uroczystości.
 Dziękuję za uwagę."

   Zgromadzeni w auli goście mogli też obejrzeć spektakl przygotowany przez uczniów klasy IIb i Ib. Część artystyczna miała charakter humorystyczny i przedstawiała wydarzenia z życia Króla Władysława Jagiełły. W rolę średniowiecznych postaci wcielili się: Marek Sarnacki, Kornelia Banach, Agata Kawa, Kamil Mańko, Michał Kapeluszny, Iwona Cholewa, Ewa Pędzińska, Agnieszka Domaciuk, Emilia Weremko, Patrycja Liśkiewicz, Angelika Waśkiewicz, Michał Kozłowski, Paweł Goncikowski, Magdalena Mazurek. Uczniowie przygotowywali się pod czujnym okiem pani Anny Kowalskiej i pan Jacka Wojciechowskiego.
                                                                                                                                   Organizatorzy

 

 

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie