Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Trio Złota Trąbka w Jagielle

Opublikowano: piątek, 27, luty 2015 11:45


                                        Muzyka to rzecz osobliwa.
                                                          George Byron

25 lutego 2015 roku uczniowie I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie mieli okazję zobaczyć występ łódzkiego zespołu muzycznego Złota Trąbka, który odbył się w sali gimnastycznej szkoły. Występ zatytułowany Muzyczny Rejs zabrał uczniów w muzyczną podróż po trzech kontynentach: Europy, Ameryki Północnej i Południowej.

  Na scenie zaprezentowali się absolwenci Akademii Muzycznej w Łodzi: Marcin Błoszczyk – trębacz, Maciej Walec – puzonista i Wojciech Stępnik, akompaniujący na instrumentach klawiszowych.
  Występ rozpoczęło wykonanie hymnu Łodzi – utworu Prząśniczki S. Moniuszki – oczywiście w aranżacji na instrumenty dęte. Następnie lider zespołu, pan Maciej Malec przedstawił zespół i powitał słuchaczy. Spośród utworów europejskich uczniowie mogli usłyszeć m. in. fragment słynnej opery Carmen G. Bizeta i utwór Passo-Doble P. Marquina. Podczas drugiej części koncertu, prezentującej muzykę obu Ameryk, zachwyt wzbudziła wiązanka melodii G. Gerschwina. Kadrze nauczycielskiej szczególnie przypadło do gustu Tango Milonga Jana Petersburskiego.
  Podczas koncertu muzycy zaprosili słuchaczy do aktywnego w nim udziału. Uczniowie mogli spróbować gry na puzonie i śpiewać wspólnie z artystami. Brali też udział w konkursie, dotyczącym wiedzy muzycznej.    Występ zespołu Złota Trąbka to nie tylko wspaniała zabawa, ale przede wszystkim ważny element muzycznej edukacji naszej młodzieży.

Koncert filharmoniczny odbył się dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców, za które młodzież I LO serdecznie dziękuje!

                            Wdzięczni słuchacze, Agata Parada i Szymon Antoniak z klasy IA

 

 

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie