Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Działalność Koła Wolantariatu

Opublikowano: wtorek, 23, grudzień 2014 22:22


W obecnym roku szkolnym Koło Wolontariatu działające przy I LO nie próżnuje! Może pochwalić się między innymi organizacją Mikołajek dla małych pacjentów z Oddziału Dziecięcego Szpitala w Krasnymstawie oraz przygotowaniem Szlachetnej paczki.

Dnia 6 grudnia Święty Mikołaj odwiedził chore maluchy i każdego z nich obdarował niewielkim upominkiem, aby chociaż trochę osłodzić pobyt w tym zazwyczaj mało radosnym miejscu. Odwiedziny Mikołaja były dla dzieci nie lada przeżyciem, czego przejawem z pewnością było wielkie zaskoczenie, ale przede wszystkim uśmiechy malujące się  na ich buziach.   Upominki składające się ze słodyczy, owoców, kredek czy puzzli nie mogłyby powstać, gdyby nie zaangażowanie uczniów, którzy aktywnie włączyli się
w zbiórkę artykułów, za co  bardzo dziękujemy!
Kolejna akcja, której nie sposób pominąć to Szlachetna Paczka, nazywana inaczej „mądrą pomocą”. Z wielu rodzin z powiatu krasnostawskiego zakwalifikowanych do tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki, wybraliśmy rodzinę pani Katarzyny, która samotnie wychowuje dwóch synów.  Akcję rozpoczęliśmy  w dniu  2 grudnia, kiedy to odbył się kiermasz ciast, a od 8 grudnia ruszyliśmy ze zbiórką pieniędzy oraz zgłoszonych przez rodzinę produktów.  Na kiermaszu oraz podczas zbiórki wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły udało nam się zgromadzić 501zł. Cała kwota została przekazana na zakup niezbędnych artykułów spożywczych i środków czystości. Mimo ofiarowanych pieniędzy, uczniowie nie spoczęli na laurach i przez cały tydzień przynosili przeróżne produkty. Ilość przyniesionych rzeczy przerosła nasze oczekiwania! Wśród przekazanych artykułów znalazły się m.in.: produkty z dłuższą datą przydatności do spożycia, słodycze, żywność trwała (mąka, cukier, ryż, kasza, makaron, herbata, kawa itp.), domowe przetwory, środki czystości(żele pod prysznic, mydła, pasty do zębów, dezodoranty, szampony, proszek do prania), kosmetyki (kremy, perfumy), chemia gospodarcza, odzież (kurtki, spodnie), buty zimowe, koc, ręczniki, przybory do malowania (mazaki, blok rysunkowy, pastele, pędzle), artykuły szkolne(zeszyty, długopisy), piłka do siatkówki oraz do gry w  piłkę nożną.
Z przyniesionych i zakupionych przedmiotów powstało aż 17 paczek. To ponad dwa razy więcej niż
w ubiegłym roku! Ich wartość szacujemy na około 2000zł. Dnia 13 grudnia zostały one przetransportowane do magazynu Szlachetnej Paczki, a następnie dostarczone rodzinie.
Stworzenie takiego wspaniałego prezentu dla pani Katarzyny i jej rodziny nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły. Serdecznie dziękujemy za wsparcie
i liczymy na nie za rok w kolejnej edycji Szlachetnej Paczki, na którą czekamy z niecierpliwością.
Brawa należą się  również  uczniom klasy II C, którzy zmobilizowani przez panią Beatę Dmitrocę zorganizowali oddzielną zbiórkę pieniędzy. Zgromadzoną kwotę przeznaczyli na zakup niezbędnych artykułów dla potrzebującej pani z Fajsławic, której sytuacja materialna jest bardzo trudna.
Niektórzy zapominalscy przynieśli rzeczy na Szlachetną Paczkę po czasie. Artykuły te zostały przekazane dla  organizacji Caritas.
Na zakończenie dziękujemy opiekunowi Szkolnego Koła Wolontariatu, pani Magdalenie Sadowskiej, która koordynowała pracę uczniów. Pragniemy także wyróżnić naszych wolontariuszy, którzy aktywnie włączyli się w przedstawione akcje, a byli to: z klasy IA  -Ewa Bojarczuk, Iga Patejuk; z klasy IIA - Szymon Nadolski, Aleksandra Wybraniec; z klasy II B- Oliwia Wieleba, Klaudia Patyk, Agnieszka Domaciuk, z klasy II C- Justyna Lis; z klasy II D- Dominika Domaciuk, Aleksandra Dołgań, Natalia Huba
Serdeczne podziękowania kierujemy również do chłopców z klasy II D, którzy mimo zakończenia zajęć lekcyjnych,  w piątek 12 grudnia, zostali w szkole, aby pomóc nam
w przeniesieniu „szlachetnych  paczek.”

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie