Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

„Laury multimedialne” dla Jagiellończyków

Opublikowano: niedziela, 05, maj 2019 12:21


     W piątek, 26 kwietnia 2019 r. w gmachu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbyło się uroczyste podsumowanie VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Multimedialnego dla szkół ponadgimnazjalnych, organizowanego przez Instytut Filologii Słowiańskiej KUL. Podczas tegorocznej edycji organizatorzy zaprosili uczestników rywalizacji w podróż do świata muzyki ukraińskiej. Licealiści biorący udział  w konkursie, korzystając z wybranych narzędzi informatycznych, musieli przygotować prezentację multimedialną, ukazującą m.in. historię muzyki na ziemiach ukraińskich, tradycyjne instrumenty muzyczne oraz ukraińskie tańce ludowe. Uczestnicy podjęli również  zagadnienia dotyczące muzyki współczesnej
i zaprezentowali najpopularniejsze zespoły rockowe znane za naszą wschodnią granicą. Było to duże i pracochłonne wyzwanie,  wymagało bowiem połączenia wiedzy z wielu dziedzin oraz umiejętności wyszukiwania, analizowania i syntetyzowania informacji, a ponadto zastosowania w praktyce zaawansowanych technik tworzenia złożonych projektów multimedialnych. Najlepiej z owym zadaniem poradził sobie zespół złożony z dwóch uczennic I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie. Tegoroczne maturzystki z klasy IIIA: Justyna Mazurek i Katarzyna Łaniewska, przygotowywane przez nauczyciela informatyki p. Marcina Wilkołazkiego, zdobyły I miejsce w konkursie! Tym samym laur zwycięstwa zdobyty w roku ubiegłym nadal pozostał w krasnostawskim liceum „Jagiełły”.  Warto wspomnieć, że w tym samym konkursie wyróżnienie zdobył także drugi przygotowywany przez p. Marcina Wilkołazkiego zespół uczniów z I LO  - Radosław Poszytek i Kuba Włodarczyk z klasy I B.

 

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie