Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Program Enter Your Future

Opublikowano: środa, 19, listopad 2014 11:44


Projekt Enter Your Future.

Powraca projekt podobny do projektu ze Szkoły Głównej Handlowej i jej organizacji studenckiej AIESEC znany nam pod nazwą: PEACE – Cross-cultural Understanding, tym razem jest to lubelski AIESEC i jego projekt: Enter Your Future.
Jak można przeczytać na gazetce przy wejściu do szkoły w dniach 24-28 września 2012 niektóre lekcje języka angielskiego będą prowadzone przez studentki – wolontariuszki z tego projektu: Sinem Cam z Turcji i Diep Le z Wietnamu. W skrócie, będą starały się nam pokazać piękno ich odległych od Polski krajów, odległych nie tylko pod względem geograficznym, ale przede wszystkim kulturowym oraz zechcą nas uwrażliwić na to, że pomimo różnic jesteśmy podobni i jak stereotypowe myślenie może ograniczać nasze horyzonty.
Wolontariuszki przyjeżdżają do naszej szkoły jako goście, wprawdzie do południa to one będą dostarczać nam nowych wrażeń, ale po południu zapewne chciałyby, żeby to uczniowie się nimi zajęli i pokazali swoje osobowości, miasto czy region z jak najlepszej strony. W związku z tym, chciałabym poinformować uczniów, że spotkań z wolontariuszkami nie ograniczamy tylko do murów szkolnych podczas zajęć lekcyjnych, ale (o czym wiedzą uczniowie klas III-cich, bo w I-szej klasie uczestniczyli w projekcie) zajmujemy się gośćmi kompleksowo po zajęciach, to znaczy: zapraszamy na wycieczkę po pięknym mieście Krasnymstawie, organizujemy wieczorek zapoznawczy na przykład w internacie, organizujemy ognisko, zapraszamy na jazdę konną w stajni Zażółkiew, pokazujemy stadninę koni w Białce (słynną w całym świecie), organizujemy wyjazd do Zamościa – my też mamy się czym pochwalić. I tym samym pokazujemy na czym polega polska gościnność i jacy z nas obywatele świata. Bywały również czasy kiedy wolontariusze byli zapraszani do domów uczniów na rodzinny obiad.
Mamy tydzień na myślenie. Może to być dla Was ciekawy tydzień pełen nowych wrażeń jeżeli tylko wykażecie trochę inicjatywy. Zgłaszajcie swoje pomysły do swoich nauczycieli angielskiego. Dyrekcja i Rada Rodziców pokrywa koszty biletów na przejazd albo bilety wstępu do ciekawych miejsc, wszystko jest do uzgodnienia.
Renata Lewandowska
Dodatkowe informacje:

Wolonriusze projektu

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2022 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie