Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Prezentcja oferty internatu

Opublikowano: piątek, 12, czerwiec 2015 23:43


      Internat przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie mieści się przy ulicy Piekarskiego 1 w pobliżu nowoczesnych obiektów sportowych.

       Placówka nasza zapewnia miejsce zamieszkania dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w naszym mieście. Nasi wychowankowie to młodzież pochodząca głównie  ze środowisk   wiejskich   zgłaszająca   chęć nauki w I LO im. W. Jagiełły,   w   II LO im. K.C. Norwida, w  LO Społecznym ,     Zespole   Szkół Ponadgimnazjalnych  Nr 1 im. T. Kościuszki i Zespole Szkół Ponadgimnazjalnym Nr 2 im. B. Głowackiego.

       Posiadamy 120 miejsc.   Oferujemy   mieszkańcom  doskonałe warunki do  zamieszkania  w  pokojach 2 i 3 osobowych. Dysponujemy własną stołówką, w której wychowankowie korzystają z całodziennego wyżywienia. Serwujemy smaczne i domowe posiłki. Dzienna opłata za wyżywienie wynosi zaledwie 10 zł ,a opłata za pobyt w internacie  55zł. W roku szkolnym 2014/2015 istnieje możliwość otrzymania stypendium  na pokrycie opłat z  tytułu zamieszkania .

        W internacie panuje  życzliwa i   pełna wzajemnego szacunku atmosfera.   Zapewniamy wykwalifikowaną   opiekę wychowawczą , dobre warunki  do nauki i  możliwość   korzystania z biblioteki internackiej.  

        Stwarzamy nie tylko możliwości rozwoju edukacyjnego  młodzieży zamieszkałej poza siedzibą szkół ale również przygotowujemy do samodzielnego i odpowiedzialnego życia. Dbamy o różnorodność spędzania czasu wolnego. Wychowankowie mają do dyspozycji świetlicę z telewizorem plazmowym i anteną satelitarną. Posiadamy również profesjonalną  salę komputerową ze stałym dostępem do Internetu.

        W trosce o zdrowie fizyczne wychowanków urządziliśmy siłownię wyposażoną w atlas, bieżnię, rowerek treningowy, stół do gry w ping – ponga. Młodzież korzysta z sali  gimnastycznej. Odbywają się turnieje piłki siatkowej i halowej. Nasza młodzież aktywnie uczestniczy w organizacji życia społecznego poprzez pracę w Samorządzie –Młodzieżowej Radzie Internatu i Internackim Kole Wolontariatu. W okresie zimowym organizujemy  wyjazdy na kulig i stok narciarski do Bobliwa . Dużym powodzeniem wśród wychowanków cieszą się  wycieczki i rajdy .

       Szczególny  nacisk  kładziemy  na  zapewnienie  wychowankom  bezpiecznego   pobytu w internacie .Praca w Młodzieżowej Radzie Internatu i jej sekcjach pozwala na tworzenie warunków do rozwoju samodzielności i samorządności wychowanków i wyrabia poczucie odpowiedzialności za podjęte działania. Pragniemy zaszczepić postawę otwartości w stosunku  do świata i  wrażliwości na potrzeby innych  ludzi  poprzez działanie młodzieży w Internackim Kole Wolontariatu. Współpracujemy z Warsztatami Terapii Zajęciowej, Domami Dziecka, Krasnostawskim Domem Kultury, Młodzieżowym Domem Kultury. Organizujemy wiele imprez kulturalnych, których celem jest integracja wychowanków, rozwój ich twórczej inwencji(np. „Święto ziemniaka”, Andrzejki, Mikołajki ,Bal karnawałowy połączony z konkursem  „Mam talent”, Dzień Ziemi).Co roku organizujemy akcję charytatywną   „I  Ty  możesz zostać Św. Mikołajem” na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Tuligłowach.

       Młodzież ma możliwość prezentowania swoich umiejętności i zdolności, jako propozycję  spędzenia czasu wolnego. Organizujemy liczne wieczorki poetyckie .Zostały wydane tomiki poezji internackiej. Współpracujemy z pedagogiem i psychologiem szkolnym organizując spotkania indywidualne, grupowe i warsztaty.      

        Tworzymy  społeczność, w  której  obowiązuje otwarta komunikacja, jasne są normy i  reguły życia a wszyscy wychowankowie ponoszą odpowiedzialność za siebie i współodpowiedzialność za kolegów. Współpraca z rodzicami i szkołami służy przekazywaniu informacji o ich potrzebach i oczekiwaniach. 

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie