Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Aktualności

Jagiełło pomaga!!!

Opublikowano: wtorek, 08, styczeń 2019 13:55


                                                     ,,Hojność polega nie tyle na tym,
                                                     aby dawać dużo, co na tym,
                                                     aby dawać w odpowiedniej chwili.”
                                                                          Jean de La Bruyére

  

    3 grudnia 2018 r. dowiedzieliśmy się, że w ramach Szlachetnej Paczki w naszym powiecie nie została wyznaczona żadna rodzina, której moglibyśmy pomóc. Postanowiliśmy działać! Zwołaliśmy spotkanie naszego Szkolnego Koła Wolontariatu. Jeden z uczniów wspomniał o rodzinie, której losy odmieniło  tragiczne wydarzenie, do którego doszło w czerwcu 2005 roku. Syn pana Krzysztofa, Jakub, wracając ze szkoły (Gimnazjum w Gorzkowie) uległ poważnemu wypadkowi.  W busa, którym wracał, uderzyła rozpędzona ciężarówka. Chłopiec z uwagi na liczne złamania kończyn i ciężkie obrażenia wewnętrzne został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Niestety, po  jego wybudzeniu okazało się, że nastąpił u niego poważny uraz mózgu. Do 2015 roku Kubą zajmowała się mama, niestety pani Krystyna zachorowała na chorobę nowotworową i wkrótce zmarła.

Pan Krzysztof musiał porzucić pracę na rzecz opieki nad chorym Jakubem oraz młodszym synem (jeszcze niepełnoletnim). Rodzina aktualnie utrzymuje się tylko z zasiłków i świadczeń, które niewystarczająco zaspokajają podstawowe potrzeby. Historia tej rodziny poruszyła wszystkich Wolontariuszy, więc zgodnie zdecydowaliśmy się pomóc akurat tym osobom.
      Po nawiązaniu kontaktu z rodziną ustaliliśmy, że  potrzebuje ona głównie środków higienicznych do opieki nad Kubą tj. pieluch, podkładów higienicznych, maści, kremów do pielęgnacji skóry i akcesoriów do golenia. Dowiedzieliśmy się, że potrzebna jest jeszcze  pościel i żywność trwała, która pozwoliłaby ograniczyć wydatki. Po uzyskaniu tych informacji ruszyliśmy do konkretnego działania. Powiadomiliśmy o potrzebach rodziny całą społeczność uczniowską I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie. Pierwsze dary zaczęły spływać już 10 grudnia 2018 r. W akcję zaangażowali się niemal wszyscy uczniowie i nauczyciele,  przynosząc wszystkie wymienione artykuły oraz takie, o których nie było mowy w opisie. Rodzina otrzymała: paczki pieluch dla dorosłych, podkłady higieniczne, kosmetyki, pościel, ręczniki, żywność długoterminową i wiele innych produktów.20 grudnia 2018 r. spakowaliśmy wszystkie dary i zawieźliśmy rodzinie łącznie 9 paczek.
W dostarczeniu ich pomogła nam absolwentka I LO im. Wł. Jagiełły p. Alicja Żurek wraz z mężem. Była nauczycielka Kuby przekazała również środki finansowe od Wolontariatu w Gorzkowie.
W przekazaniu paczek uczestniczyła przedstawicielka SKW I LO - Kinga Konofał (II B). Nie wiemy, jak często Kuba się uśmiecha, ale w dniu przekazywania darów pojawił się uśmiech na jego twarzy – to chyba najlepsze podziękowanie, jakie mogliśmy dostać. Poczuliśmy się jeszcze bardziej zmotywowani  do tego, aby nadal pomagać lokalnie.
     Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy postanowili wziąć udział w tej świątecznej akcji charytatywnej. Specjalne podziękowania należą się: opiekunowi SKW I LO, pani Magdalenie Sadowskiej, pani Tamarze Koterwas, pani Alicji Żurek, członkom SKW: Kacprowi Konofałowi, Joannie Turczyńskiej, Kindze Konofał, Klaudii Humin, Julii Łusiak, uczennicom klasy IIIB (Katarzynie Dudek, Ewelinie Chmielewskiej, Aleksandrze Liśkiewicz, Weronice Szewczak) i IC (Patrycji Chwale, Zuzannie Kaluźniak) oraz wszystkim Wolontariuszom Szkolnego Koła Wolontariatu w I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie.

                                                       Kacper Konofał, kl. IIB

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

bip logo

 

 

   

starostwo

logo men22

kuratorium

 

 LogoPBP

   

Licznik odwiedzin  

14483216
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym roku
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Od początku
2935
3617
2935
14114306
16761
195530
14483216

Twój IP: 3.233.221.90
Aktualny czas: 2023-12-04 15:10:28
   

Facebook  

   

Archiwum artykułów  

Powered by mod LCA
   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie