Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Aktualności

Finaliści na miarę mistrzów - wielki sukces naszych Jagiellończyków!

Opublikowano: sobota, 22, kwiecień 2017 17:25


                                                                          

                                                                          Semper in altum – Zawsze wzwyż

     Z prawdziwą dumą i satysfakcją informujemy, iż dwoje naszych humanistów zdobyło tytuł finalisty XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego:

     Izabela Stasiuk z klasy IIA (opiekun p. Anna Kosmowska)
     Michał Kozłowski z klasy IIIB (opiekun p. Anna Kowalska)

     Uprawnienia naszych olimpijczyków określa Ustawa z dnia 7 września 1991 r. Na jej mocy laureaci i finaliści OLiJP są zwolnieni z egzaminu maturalnego z języka polskiego, zwolnienie jest równoznaczne z otrzymaniem oceny najwyższej (100%).

     Iza i Michał wraz z 8 innymi uczniami reprezentowali okręg lubelski w III etapie (centralnym) olimpiady. Naprawdę elitarna grupa humanistów Lubelszczyzny ( w tym dwoje z Krasnegostawu!) od 5 do 8 kwietnia przebywała w ośrodku w Konstancinie, gdzie odbywał się finał zmagań olimpijskich.

     Najważniejszym wyzwaniem postawionym przed uczestnikami finału było napisanie rozprawki krytycznoliterackiej bądź interpretacji porównawczej dwóch utworów. Iza wybrała temat dotyczący innowacyjnych form narracji w powieści, natomiast praca Michała dotyczyła swobody artystycznego  wyrażania. Warto podkreślić, że realizacja tego zadania wymagała wiedzy znacznie wykraczającej poza program nauczania w szkole ponadgimnazjalnej. Prace uczestników zostały następnie ocenione przez pracowników Instytutu Badań Literackich PAN.

 

     Wyjazd do Konstancina stał się dla naszych uczniów okazją do poznania nowych, ciekawych osób z różnych regionów Polski, a także z zagranicy. Olimpijczycy znaleźli czas na chwilę relaksu, integrację i poznanie najpiękniejszych zakątków stolicy.

     Sukces odniesiony przez naszych humanistów to największe wyzwanie dla ucznia szkoły ponadgimnazjalnej uzdolnionego polonistycznie. Co roku na przełomie maja i czerwca Komitet Główny Olimpiady publikuje listę tematów obowiązkowych wraz z proponowaną bibliografią. Od tego momentu rozpoczyna się intensywna praca nad przygotowaniem rozprawy krytycznoliterackiej. Mamy nadzieję, że i w następnym roku szkolnym znajdą się wśród Jagiellończyków chętni do podjęcia tego wyzwania. Nie obawiajcie się - to nie przerasta Waszych możliwości!

     Naszym finalistom serdecznie gratulujemy!

     Wszystkich Jagiellończyków zachęcamy do udziału w kolejnej olimpiadzie – macie dobre wzorce!

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

bip logo

 

 

   

starostwo

logo men22

kuratorium

 

 LogoPBP

   

Licznik odwiedzin  

16255673
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym roku
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Od początku
2108
3463
32018
15809032
265453
398702
16255673

Twój IP: 44.222.189.51
Aktualny czas: 2024-05-24 03:06:09
   

Facebook  

   

Archiwum artykułów  

Powered by mod LCA
   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie