Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Aktualności

STYPENDIA STAROSTY KRASNOSTAWSKIEGO

Opublikowano: niedziela, 06, grudzień 2015 17:21


   27 listopada br. w refektarzu Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów za wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu krasnostawskiego. Wydarzenie miało uroczysty i podniosły charakter.

   Po uroczystym powitaniu gości przez Pana Starostę Janusza Szpaka i przemówieniach gości, przyszedł czas na wręczenie stypendiów. Po odczytaniu nazwiska stypendysty, przedstawiano jego osiągnięcia oraz kilka informacji o zamiłowaniach. Każdy wyróżniony otrzymał akt stypendialny, zaś rodzice pamiątkowe podziękowania. I Liceum Ogólnokształcące może pochwalić się aż dziewięciorgiem uczniów uhonorowanych Stypendium Starosty Krasnostawskiego.

Stypendium naukowe otrzymali:

Natalia Sulowska, klasa 2b
Karol Ścibak, klasa 2c
Szymon Antoniak, klasa 2a

Wśród wyróżnionych stypendium sportowym znalazły się:

Agnieszka Ćwirta, klasa 2b
Natalia Sulowska, klasa 2b
Kamila Weremko, klasa 2b
Katarzyna Mróz, klasa 2b
Paulina Iłowiecka, klasa 3c
Joanna Krasoń, klasa 3a

   Podczas tej samej uroczystości uhonorowano także uczniów, którzy otrzymali wcześniej stypendium Prezesa Rady Ministrów. Laureatką reprezentująca naszą szkołę była Iga Patejuk z klasy 2a.
   Na zakończenie w imieniu wszystkich stypendystów, uczennica naszej szkoły, podwójna stypendystka Natalia Sulowska, podziękowała Panu Staroście za zrozumienie potrzeb młodzieży i wsparcie oraz dyrekcjom szkół, nauczycielom i rodzicom, bez których ten sukces nie byłby możliwy.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Szkoła jest z Was dumna!
                                                                                          Opracowała: Natalia Sulowska

Stypendyści I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Jagiełły w Krasnymstawie.

Stypendium sportowe:
 
  Agnieszka Ćwirta jest uczennicą klasy IIb I Liceum Ogólnokształcącego w Krasnymstawie. Od najmłodszych lat czynnie uprawia sport. Obecnie trenuje     koszykówkę, natomiast w wolnym czasie biega i pływa. Poza sportem lubi czytać książki i słuchać muzyki. W ubiegłym roku wraz z drużyną szkolną zajęła 3 miejsce w województwie w koszykówce dziewcząt. W przyszłości chciałaby studiować bezpieczeństwo wewnętrzne i trenować koszykówkę.

 

 

  Joanna Krasoń jest uczennicą klasy III a. Interesuje się sportem w szczególności koszykówką i siatkówką. W roku szkolnym 2014/2015 razem z drużyną zajęła 3 miejsce w Wojewódzkim Turnieju Licealiady w koszykówce dziewcząt. Wraz z absolwentkami I LO zajęłam 3 miejsce w XVIII Ogólnopolskich Igrzyskach LZS. Po ukończeniu szkoły ma zamiar kontynuować przygodę z koszykówką.

 

 

  Paulina Iłowiecka jest uczennicą klasy III c w I Liceum Ogólnokształcącym im. Wł. Jagiełły. Interesuje się sportem, a w szczególności koszykówką i siatkówką. Lubi czytać książki fantastyczne i obejrzeć dobry film. Jej największym osiągnięciem sportowym jest zajęcie III miejsca w wojewódzkich rozgrywkach koszykówki dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Po ukończeniu szkoły będzie nadal trenować swoje ulubione sporty.  

 

 

   Kamila Weremko jest uczennicą  klasy IIb I Liceum Ogólnokształcącego w Krasnymstawie.  W roku szkolnym 2014/2015 osiągnęła średnia ocen 4,81. Oprócz wysokich wyników w nauce osiąga również sukcesy sportowe.  W roku szkolnym 2014/ 2015 razem ze szkolną drużyną zajęła III miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie w koszykówce dziewcząt. Jej największą pasją jest koszykówka, którą realizuje grając w miejscowym klubie KMKS Junior Krasnystaw. Interesuje się językami obcymi,
a w szczególności językiem angielskim. Wolny czas lubi poświęcać na czytanie książek o tematyce kryminalnej oraz fantasy. Swoją przyszłość wiąże ze służbami mundurowymi.

 
     
  Katarzyna Mróz jest uczennicą klasy II b I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie.
Od najmłodszych lat związana jest ze sportem. Już w wieku 6 lat rozpoczęła naukę pływania w KMKS Junior Krasnystaw. W gimnazjum uczęszczała do klasy o profilu sportowym, gdzie grała w koszykówkę. Jednak największą jej pasją jest lekkoatletyka, głównie biegi sprinterskie. Od ponad 2 lat trenuje w Klubie Sportowym ,,AGROS" w Zamościu. W roku bieżącym podczas Mistrzostw Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w Słubicach zdobyła brązowy medal w sztafecie 4x100 m. Z powodzeniem startowała w licznych zawodach w kraju, między innymi w finale Ligii lekkoatletycznej Juniorów
w Zielonej Górze oraz Ekstraklasie Ligii Lekkoatletycznej Seniorów w Krakowie.
Interesuje się sportem, głównie lekkoatletyką i właśnie z nią  chciałaby wiązać swoją przyszłość. Po skończeniu liceum planuje rozpocząć studia w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na Kierunku Sport i trenować w Klubie Sportowym AZS-AWF Warszawa.


Stypendium naukowe:

  Natalia Sulowska jest uczennicą klasy IIb I Liceum Ogólnokształcącego w Krasnymstawie. W roku szkolnym 2014/2015 uzyskała średnią ocen 5,06. Brała udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim im. Ks. Twardowskiego, w którym otrzymała wyróżnienie. Największą pasją Natalii  jest sport. Od kilku lat należy do klubu KMKS Junior Krasnystaw, gdzie rozwija swoje zainteresowania. Gra w zespole przyniosła jej nominację do nagrody „Sportowca Roku”. Razem ze szkolną drużyną koszykarską zajęła III miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie dziewcząt i II miejsce
w Wojewódzkim Turnieju Koszykówki „O Puchar JM Rektora UMCS”. Sport towarzyszy Natalii od dziecka i jak sama mówi, to właśnie on najmocniej wpłynął na jej osobowość i nauczył systematyczności oraz wiary we własne możliwości. Uczennica I LO radość czerpie również z działalności społecznej. Twierdzi, że im więcej dajemy innym, tym więcej do nas wraca, dlatego uwielbia pracę z ludźmi, jest zawsze uśmiechnięta, pomocna i pełna pozytywnej energii. W przyszłości, Natalia chce studiować na kierunkach ekonomicznych .
 

  Karol Ścibak jest uczniem klasy IIc I Liceum Ogólnokształcącego w Krasnymstawie.    W roku szkolnym 2014/2015 uzyskał średnią ocen 5,06.  Karol brał udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej na etapie diecezjalnym, zajął 11 miejsce, w etapie wojewódzkim Konkursu  genetycznego. Uczestniczył w  szkolnych eliminacjach konkursów: Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej, Konkurs Chemiczny - Alchemik, Konkurs Logiczny, Kangur–Konkurs  Matematyczny, konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych. Dodatkowo interesuje się sportem, przede wszystkim piłką nożną. Od 2009 roku gra w klubie sportowym Hetman Żółkiewka, na pozycji bramkarza. W sezonie 2014/15 zdobył z drużyną mistrzostwo Lubelskiej Okręgowej Ligi Juniorów. Od 2014 roku jest również zawodnikiem seniorskiej kadry, która występowała na boiskach III Ligi lubelsko-podkarpackiej, a teraz w IV Lidze lubelskiej. W sezonie 2014/15 wraz z drużyną był finalistą Pucharu Polski na szczeblu okręgu chełmskiego. Interesuję się również muzyką rockową, metalową. Słucha takich zespołów jak "Metallica", "System of a Down", "Alice in Chains" itp. Sam gra na gitarze, oczywiście te utwory, które lubi słuchać. Oprócz nauk przyrodniczych interesuje się historią, szczególnie okresem starożytności. Po ukończeniu liceum chciałby dostać się na studia medyczne. Wie, że będzie to trudne do zrealizowania, ale ma nadzieję, że dzięki ciężkiej, sumiennej i wytrwałej pracy uda mu się spełnić to marzenie.
 

  Szymon Antoniak jest uczniem klasy IIa I Liceum Ogólnokształcącego w Krasnymstawie. W roku szkolnym 2014/2015 uzyskał średnią ocen 5,13. Szymon reprezentował szkołę w licznych konkursach. Uzyskał tytuł laureata w wojewódzkim etapie V Konkursu Języka Angielskiego zorganizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu. Brał udział w etapie okręgowym Konkursu matematycznego zorganizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie. Uzyskał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur“. Na etapie szkolnym uczestniczył w:  X Konkursie Mistrz Matematyki, konkursie „The English Languago Master”, konkursie nt. finansów organizowanym przez Studenckie Koło Naukowe Finansistów UMCS – Wydział Ekonomiczny UMCS, Konkursie Mitologicznym, konkursie o Krajach Anglojęzycznych. Jego pasją jest matematyka, którą zaczął się interesować jeszcze w szkole podstawowej. Lubi tez informatykę i języki obce, zwłaszcza język angielski. Jest tez uczniem Szkoły Muzycznej II stopnia, należy do klasy gitary i fortepianu. Swoja przyszłość wiąże z matematyką bądź informatyką.

Stypendystka Prezesa Rady Ministrów

  Iga Patejuk jest uczennicą klasy IIa I Liceum Ogólnokształcacego im. Wł. Jagiełły
w Krasnymstawie. W roku szkolnym 2014/ 2015 uzyskała najwyższą w szkole średnią ocen 5,19 i została stypendystką Prezesa Rady Ministrów.
Iga brała udział w szkolnym konkursie The English Language Master oraz w Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych.  Razem z drużyną szkolną zajęła III miejsce w Wojewódzkim Turnieju Liceliady w koszykówce dziewcząt. Iga jest aktywna społecznie, z wielkim zaangażowaniem udziela się na rzecz klasy, szkoły i środowiska lokalnego. Uczestniczy w pracach szkolnego wolontariatu oraz koordynuje udział klasy w programie „Adopcja na odległość“.  
Interesuje się koszykówką,fotografią i językiem angielskim. Po ukończeniu liceum zamierza podjąć studia na jednej z wyższych uczelni i kontynuować rozwijanie swoich pasji.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

bip logo

 

 

   

starostwo

logo men22

kuratorium

 

 LogoPBP

   

Licznik odwiedzin  

14459980
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym roku
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Od początku
2784
6153
21107
14053928
189055
279073
14459980

Twój IP: 44.212.96.86
Aktualny czas: 2023-11-30 08:54:07
   

Facebook  

   

Archiwum artykułów  

Powered by mod LCA
   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie