Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Aktualności

List na jubileusz Szkoły

Opublikowano: piątek, 20, marzec 2015 09:29


Szanowni Absolwenci i Wychowankowie 
Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego
im. Wł. Jagiełły w Krasnymstawie

 

„Wyszliśmy z „Jagiellonki” i to zobowiązuje każdego,
by o Niej pamiętać i czynić dla Niej wiele dobrego”

Zbliża się Jubileusz 100-lecia powstałej w 1917 roku naszej szkoły – Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły. Mury tej zacnej placówki opuściło już tysiące absolwentów. Wielu z nich nie ma już wśród nas, wielu zakotwiczyło w różnych miejscach świata, wykonując różne zawody, pełniąc ważne funkcje w państwie. Wszyscy jednak spędzili swoją młodość tu – w Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym w Krasnymstawie.

„Młodym jest się tylko raz, ale pamięta się o tym całe życie”. Aby tę pamięć ożywić i wzmacniać grupa absolwentów, społeczników i entuzjastów I Liceum powołała do życia w 1998 roku Koło Absolwentów i Wychowanków, które następnie, w 2000 r., przekształcono w Stowarzyszenie.


Zgodnie ze statutem Stowarzyszenie udziela wszechstronnej pomocy w kultywowaniu tradycji Szkoły., kształtowaniu postaw młodzieży, wsparciu i rozwijaniu patriotyzmu, umacnianiu szacunku dla wiedzy, pracy i prawdy.


Stowarzyszenie zbiera i gromadzi pamiątki i materiały historyczne związane z działalnością Szkoły, jej nauczycieli, wychowanków oraz absolwentów, utrzymuje więzi koleżeńskie między nauczycielami i wychowankami Szkoły oraz członkami Stowarzyszenia.


To codzienna, bieżąca działalność Stowarzyszenia, w ramach której organizowane są też Zjazdy absolwentów. Pierwszy na 40-lecie powstania Szkoły miał miejsce w 1957 r. i odbył się z inicjatywy i pod patronatem dyrekcji szkoły, rodziców uczniów i samorządu uczniowskiego. Od 1998 r. Zjazdy Absolwentów wszystkich roczników odbywają się co 5 lat i ich organizatorem niezmiennie jest Stowarzyszenie Absolwentów.


Zjazdy są fantastyczną okazją do odświeżenia szkolnych, młodzieńczych wspomnień, dzielenia się przeżyciami, sukcesami, ale i niekiedy życiowymi porażkami. To czas spotkań z wychowawcami i niezapomniane chwile spędzone w miłej atmosferze.


Zjazdy Absolwentów są również okazją do publicystycznej reklamy Szkoły. Dotychczas opracowano i opublikowano trzy foldery, opracowanie historyczne oraz monografie szkoły. Uczestnicy zjazdów fundują tablice pamiątkowe i przekazują szkole inne „dary”, m.in. Sztandar Szkoły, tablicę interaktywną.

Stowarzyszenie współpracuje z samorządem uczniowskim, organizując „spotkania pokoleń” m.in. z najstarszymi absolwentami szkoły, pracownikami wyższych uczelni, będącymi również absolwentami naszego Liceum. Spotkania integracyjne zrzeszają nauczycieli - emerytów, nauczycieli aktualnie pracujących i członków Stowarzyszenia.

Obecnie przygotowujemy się do Jubileuszu 100-lecia Szkoły. Z tej okazji zwracamy się do koleżanek i kolegów absolwentów, sympatyków szkoły z gorącą prośbą o nawiązywanie z nami kontaktu, przesyłanie ciekawych pomysłów dotyczących organizacji Jubileuszu, angażowanie się w realizację proponowanych pomysłów.


Serdecznie zapraszamy na jubileuszowe uroczystości.

Zarząd Stowarzyszenia   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

bip logo

 

 

   

starostwo

logo men22

kuratorium

 

 LogoPBP

   

Licznik odwiedzin  

14466761
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym roku
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Od początku
306
9259
27888
14053928
306
203932
14466761

Twój IP: 35.175.107.142
Aktualny czas: 2023-12-01 00:49:34
   

Facebook  

   

Archiwum artykułów  

Powered by mod LCA
   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie